grubson

Hip-hopowy dzień pełen gwiazd na Juwenaliach!

Szczecińskie juwenalia od zawsze znane są z wyjątkowego składu jeśli chodzi o muzykę hip-hopową. Tak będzie również i w tegorocznej edycji, na której pojawi się cała elita polskiego hip-hopu.

Na tegorocznej edycji organizatorzy ogłosili już takie gwiazdy jak Grubson, Eldo, Zeus, Rasmentalism, Quebonafide i Bonson & Matek. Wszyscy ci artyści zagrają dla szczecińskich studentów (i nie tylko) w piątkowy wieczór, 22 maja.

Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie bilety.fm i kosztują 25 złotych za bilet normalny oraz 10 złotych za bilet ulgowy (dla studentów). Wejściówki można również nabyć w salonach prasowych Inmobio oraz sklepach Komputronik.

Poniżej krótki opis wszystkich artystów:

Grubson

grubson

Działa od końcówki lat 90. XX wieku. Początkowo w ekipach 3oda Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. Pierwszy oficjalny album rapera został wydany w 2009 i nosił nazwę O.R.S. Obecnie Grubson ma już na swoim koncie cztery płyty, “Coś więcej niż muzyka”, “Gruby brzuch” oraz “Holizm”. To tę ostatnią płytę, która wydana została 4 marca 2015 roku, artysta zapewne będzie najbardziej promował w Szczecinie.

 

Eldo

eldo

Jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich raperów, znany również jako Eldoka. Raper i autor tekstów, przez jakiś czas również właściciel wytwórni muzycznej Frontline Records. Na swoim koncie ma już 8 płyt. Ostatnia, Chi, została wydana 28 maja 2014 roku przez wytwórnię muzyczną My Music. Krążki “Nie pytaj o nią” i “Zapiski z 1001 i jednej nocy” zyskały w Polsce status złotej płyty.

 

Zeus

Zeus_Polish_rapper

Polski raper i producent muzyczny. Karierę zaczął w 2005 roku. Był członkiem grupy Pierwszy Milion. Pierwszy album wydał w 2008, a miał o tytuł “Co nie ma sobie równych”. D tego roku raper wydał cztery płyty. Ostatnią, o tytule “Zeus. Nie żyje” wypuścił w 2012 roku. Krążek ten zyskał w Polsce miano złotej płyty.

 

Rasmentalism

rasmentalism

Polska grupa muzyczna z gatunku hip-hop. Została założona w Lublinie w 2006 roku przez rapera Rasa oraz producenta Menta. Wydali obecnie już 7 albumów, z czego najwięcej sławy przyniósł im chyba krążek “Za młodzi na Heroda”. Ostatnie trzy płyty zostały wydane przez Asfalt Records.

 

 

 

 

Quebonafide

Quebonafide

Polski raper, znany również jako Queba. Specjalizuje się we freestyle’u. Od 2008 roku działał w podziemiu, wydał trzy płyty, wraz z Fuso, jako duet Yochim. W tym roku wydał płytę zatytułowaną “Ezoteryka”, która wdarła się na szczyt list sprzedaży w Polsce. Rok temu został nagrodzony Laurem jako Artysta Roku podczas Sztosów 2014.

 

 

 

Bonson & Matek

bonson

Bonson to raper ze Szczecina, który na juwenaliach pojawi się wraz z Matkiem. Pierwszą, oficjalną płytę wydał w 2014 roku, w kwietniu. Jeszcze w tym samym roku, 16 grudnia, nakładem wytwórni StoProcent, wydana została jego druga płyta zatytułowana “MVP”. Krążek promował singel “Wracam do domu”, który trafił na 43 miejsce w Szczecińskiej Liście Przebojów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *