enej

Środa na szczecińskich Juwenaliach. Poznaj gwiazdy!

Na dobry początek juwenaliów, a będzie to środa, organizatorzy zafundowali nam naprawdę świetne zespoły. Wśród gwiazd, które tego czasu umilą studentom świętowanie, znajdują się Enej, Coma, The Analogs, After Party oraz Chorzy.

Enej to jedna z największych gwiazd polskiej muzyki popularnej w ostatnich latach. Po wygraniu programu muzycznego z cyklu talent show szturmem zdobył polską scenę muzyczną i już nie dał o sobie zapomnieć.

Enej wykonuje muzykę, którą można zakwalifikować jako połączenie folku, ska i muzyki ukraińskiej. Zespół założono w Olsztynie w 2002 roku przez braci Pawła i Piotra Sołoduchów oraz Łukasza Kojrysa.

Najbardziej znanym utworem zespołu jest “Radio Hello” z płyty “Folkorabel”.

Kolejną niewątpliwą gwiazdą pierwszego dnia szczecińskich juwenaliów jest Coma, której wokalistą i liderem jest Piotr Rogucki. Zespół został założony w 1998 roku w Łodzi. Największą inspiracją są dla nich takie bandy jak Led Zeppelin, Ilusion i Pearl Jam. Pierwszą płytę Coma wydała w 2004 roku, natomiast ich drugi krążek, wydany dwa lata później, zyskał miano Złotej Płyty oraz pierwsze miejsce na liście sprzedaży. Kolejna płyta zespołu, “Hipertrofia”, powtórzyła sukces poprzedniczki i pokryła się platyną. Ostatnia płyta Comy to “Don’t Set Your Dogs On Me” z 2013 roku.

Do grona zespołów dołączyło również After Party, zespół disco-polo, który w ostatnich dwóch latach wbił się na czołowe miejsca polskiej sceny muzycznej. Obecnie na Facebooku ma już niemal 200 tysięcy fanów. Ich koncerty to niezapomniane wydarzenie. W 2012 roku zespół zagrał ponad 700 koncertów.

Grono wykonawców tego dnia zamykają dwa zespoły o szczecińskich korzeniach The Analogs i Chorzy.

The Analogs zostali założeni w Szczecinie w 1995 roku. Grają punk-rock. Ich ostatnia płyta, “Bezpieczny port”, została wydana w 2014 roku.

Chorzy to zespół założony przez Olka Różanka. Swoją muzykę klasyfikują jako rock społeczny. Ich wielkim fanem jest Artur Andrus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *