brodka

Dwie kobiety i trochę reggae. Drugi dzień juwenaliów.

Czwartek, drugi dzień szczecińskich juwenaliów, to przede wszystkim dwie kobiety polskiej sceny muzycznej, Brodka oraz Mela Koteluk. Do tego duetu dołączy artysta wykonujący muzykę reggae, Mesajah.

brodka

Brodka to jest jedną z najbardziej znanych polskich artystek młodego pokolenia. Jej kariera zaczęła się od udziału w programie Idol nadawanym w telewizji Polsat. Swój pierwszy album wydała w 2004 roku. Nosił on tytuł “Album”. Jej drugi album również zyskał miano złotej płyty. Prawdziwy sukces odniósł jednak dopiero jej trzeci krążek, na którym odeszła od przeciętnego popu i postawiła na muzykę bardziej taneczną. Płyta “Granda” pokryła się podwójną platyną, a utwory z niej przez długi czas pozostawały na szczytach list przebojów. Później Brodka wydawał jeszcze EP-kę zatytułowaną “LAX”, na której znalazły się przeboje Dancing Shoes oraz Varsovie, a także remiksy tych piosenek.

Mela Koteluk to polska piosenkarka, która pierwszą swoją płytę, “Spadochron”, wydała w 2012 roku. W 2013 roku wygrała nagrody Fryderyki w kategoriach Debiut Roku oraz Album Roku. 17 listopada 2014 roku ukazała się jej druga płyta zatytułowana “Migracje”. Podobnie jak debiut, również i ta płyta pokryła się w Polsce platyną. Oba single z tej płyty, “Fastrygi” oraz “Żurawie origami” znalazły się na szczycie listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Do tych dwóch pań, dołączy w czwartek przedstawiciel polskiego reggae, Mesajah. Jego muzykę można również zaliczyć do dancehallu i raggamuffin. Początkowo występował z bratem i znajomym w grupie Natural Dread Killaz. Debiutancki album Mesajaha, “Ludzie prości”, został wydany w 2008 roku. Potem wydał jeszcze dwie płyty: “Jestem stąd” w 2012 roku oraz “Brudna prawda” w roku 2013.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *