juwenalia

Imprezy towarzyszące podczas Juwenaliów

Podczas tegorocznych juwenaliów organizatorzy szykują dla nas różne imprezy towarzyszące, które sprawią, że miasto na kilka dni w całości przejmą studenci. Odkryj szczecińskie juwenalia razem z nami.

juwenalia

Juwenalia, jak co roku, rozpoczną się od Biegu Nocnego. Start zaplanowany jest na 20 maja o północy (no, minutę po). Tradycyjnie, trasa będzie wiodła od rektoratu Uniwersytetu Szczecińskiego do rektoratu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Druga impreza, jaką przygotowali dla nas organizatorzy, to Korowód Studencki. Odbędzie się on 20 maja o godzinie 17:00. Korowód wyruszy spod akademika Kordecki i będzie się kierował w stronę Urzędu Miasta, by na kilka dni skraść do niego klucze.

21 maja to Bitwa na balony. Odbędzie się ona na szczecińskich Jasnych Błoniach w czwartek. Do udziału zapisało się na Facebooku już 1700 osób. Będzie grubo! Oby pogoda dopisała.

Podczas juwenaliów odbędzie się też Piknij rodzinny. Będzie to wspólny wypoczynek studentów wraz z mieszkańcami miasta. A miejsce? Oczywiście Jasne Błonia. W ciągu dnia zaplanowano m. in. warsztaty językowe, czytanie bajek,  warsztaty taneczne oraz pokazy tańca, warsztaty olfaktometryczne, gry retro,  wytłaczanie prądu, pocztówka z juwenaliów,  gra miejska i wiele, wiele innych atrakcji. A to wszystko 24 maja, w niedzielę, na Jasnych Błoniach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *